Proje Hakkında

Son zamanlarda yaşadığımız pandemi sürecinde, kapalı ortamlarla ilgili yasaklar nedeniyle, müzik sektöründe iş akışı neredeyse durmuş ve çok kıymetli bir iş icra eden müzisyen, sanatçı topluluğunun mesleği zora girmiştir. Hepimiz bu konuda çok hassas ve duyarlıyız. Bu süreçte alınan tedbir kararları neticesinde çalışma alanlarımız neredeyse yok olmuş, müzikli işletmeler ve restoranlar tamamen iş akışını durdurmuştur. Bu sebeple geliştirdiğimiz, en az 5000 değerli müzisyene iş kapısı açarak maddi manevi destek sağlamayı hedefleyen projemizi tarafınıza sunmak istiyoruz.

bf56f160-0e5a-4233-b74a-e3f0a6d69ee6

Hazırlamış olduğumuz proje tasarısı kapsamında; ilk etapta 50 gün sürmesini planladığımız, bize sunulacak uygun etkinlik alanlarında seyircisiz olarak online gerçekleştirilecek konserlerle, profesyonel müzisyenlerin ikişer eserden oluşacak performansları dijital platformlarda canlı olarak yayınlanacaktır.
Dijital platformlardan yapılacak canlı yayınların günde 10 saat süre ile gerçekleştirilmesi planlanmaktadır. Sahnede her iki saatte bir yenilenen, orkestralar olacaktır. Bu orkestralar ikişer saatlik sürelerinde yaklaşık 20 ayrı sanatçıya eşlik ederek toplamda hedeflenen günlük yaklaşık 100 ayrı performansı sorunsuz şekilde icra edeceklerdir. Orkestralar için – her bir orkestra için ayrı ayrı olmak üzere – uzman teknik ekipler görevlendirilecektir. Alt yapı orkestrasının, davul, bas gitar, gitar, klavye ve perküsyondan oluşturulması planlanmaktadır. Solist enstrümanlar, başvurulara göre tüm enstrüman gruplarından (telli çalgılar, vurmalı çalgılar, nefesli çalgılar ,yaylı çalgılar ve tuşlu çalgılar) şeçilebilecektir. Ana hatlarıyla bu profesyonel enstrümanistler solistlik görevlerini üstleneceklerdir. Bu proje, ülkemizde, enstrümanına hakim ve çalışmak isteyen bir çok müzisyene ciddi anlamda nefes olacaktır. Projemize tanınmış simalar da destek vermektedir. Bu proje tamamıyla Orhan OSMAN ve ekibi tarafından koordine edilecektir.

Saygılarımızla ,
UMD SANAT